Чи варто купувати нерухомість у метавсесвіті

Чи варто купувати нерухомість у метавсесвіті

Метавсесвіт стрімко завойовує світ – віртуальний світ, тобто. Як ринок нерухомості, так і метавсесвіт. Перш ніж вкладати гроші у віртуальний світ, пропонуємо дізнатися кілька особливостей покупки нерухомості у метавсесвіті.

Що таке метавсесвіт?

У найширшому сенсі метавсесвіт – це будь-який віртуальний світ чи доповнена реальність, взаємодію з якою люди можуть здійснювати, зазвичай, через цифрові аватари. Немає єдиного мета-світу, це комбінація цифрових світів на різних платформах – найпопулярнішими на даний момент є Decentraland і The Sandbox. Технічно, правда, метавсесвіт може включати ігрові світи, такі як Roblox і Minecraft.

По суті метавсесвіт – це наступна версія всесвітньої павутини, але замість сайтів тут є тривимірні віртуальні світи, до яких можна підключитися за допомогою гарнітури. У метавсесвіті можна придбати цифровий одяг для свого аватара, відвідати віртуальні заходи з друзями, змоделювати відпустку або навіть обставити власний комп’ютерний будинок.

Яку нерухомість купують у метавсесвіті?

Як і в реальному світі, тут також можна придбати будь-яку нерухомість. У віртуальному світі з’явилася можливість купувати порожні ділянки землі, які не мають аналогів у реальному світі (наприклад, The Sims або Animal Crossing). На них можна збудувати будинок або навіть купити вже готовий добудований.

Ще можна придбати віртуальні резиденції реальних місць. Наприклад, на платформі SuperWorld можна купити все, що завгодно: від Тадж-Махала до частини пустелі Сахара. Серед покупців багато тих, хто відчуває сентиментальну прихильність до певного місця. Наприклад, учасники здобувають віртуальну землю там, де одружилися, пішли до школи чи пережили якусь доленосну подію.

Спосіб купівлі варіюється від платформи до платформи, але майже все засноване на криптовалютах Біткоін або Ефіріум. Важливо розуміти, що тут все одно витрачаються реальні гроші, а не внутрішньоігрова валюта як у відеоіграх.

Як користуватися нерухомістю у метавсесвіті?

На рівні приватного житла домовласники теоретично могли б будувати будинки у метакомплексі, щоб подивитися, як усе виглядає, перш ніж будувати у реальному житті. Або просто спроектувати будинок, без його фізичного будівництва – це також цілком можливо. Володіння будинком у метавсесвіті нічим не відрізняється від будівництва будинку у відеогрі – друзі (вірніше, їхні віртуальні аватари) можуть збиратися у віртуальному будинку.

Існує навіть перехід між нерухомістю у метавсесвіті та в реальному світі. Під час пандемії багато турів нерухомості перемістилися в інтернет для 3D-візуалізації будинків і офісів. З’явилися можливості водити потенційних орендарів на екскурсію у цифровій формі та взаємодіяти з ними у режимі реального часу.

У комерційній сфері компанії використовують мета-нерухомість як віртуальні рекламні елементи. Мета-власність цінна тим, що є вітриною для реальних проектів і брендів або бета-тестуванням потенціалу нових ідей практично для всього, що можна купити в реальному житті, наприклад, будинків, човнів, автомобілів і літаків. Замість того, щоб просто дивитися на рекламний щит, потенційні покупці можуть випробувати товар віртуально.

Не завжди спрямовано отримання комерційної вигоди. Поки одні користувачі прагнуть створити майбутні можливості для монетизації, інші купують віртуальну землю з ностальгії або через емоційний зв’язок із конкретним місцем у реальному світі.

Тож чи варто купувати віртуальний будинок?

Як із будь-якими іншими інвестиціями, існує певний ризик. Найголовніше – немає жодної гарантії, що ці віртуальні світи залишаться популярними. Незважаючи на це, великі компанії освоюють метавсесвіт, щоб скористатися перевагами цієї індустрії, що бурхливо розвивається.