Як машина підключається до інтернету

Як машина підключається до інтернету

У сучасних авто без інтернету жодного кроку. Він потрібен не тільки для прослуховування музики зі стрімінгових сервісів, але і для віддаленого керування автомобілем або базової діагностики. Ось все, що вам потрібно знати про Інтернет у машині зібрано тут.

Усупереч видимості, Інтернет в автомобілі не є чимось новим. Автомобілі пов’язані зі світом минулого десятиліття, коли в 1990-х роках були представлені перші системи екстреного виклику (BMW SOS, GM OnStar, Volvo On Call). Згодом було помічено, що функції безпеки – це ще не все і що підключення до мережі – зручність для користувача. В наш час важко уявити автомобіль без зв’язку зі світом. Важливо, що завдяки наявним аксесуарам ви легко зможете підключити до телекомунікаційної мережі навіть найстаріший автомобіль.

Яка користь від інтернету у машині?

Є багато програм. Від безпеки до навігації та розваг для всіх пасажирів. Одним із найпростіших рішень є заводська система автоматичного виклику екстрених служб (європейський стандарт eCall), яка тепер є обов’язковою у нових автомобілях (нещодавно омологованих з квітня 2018 року), які пропонуються в Європейському Союзі. Також доступні такі аксесуари, як автомобільні відеореєстратори з функцією виявлення перевантаження та екстреним викликом. У деяких країнах ЄС також пропонувалися модифіковані пристрої eCall, які підключалися до гнізда прикурювача. Однак для їх використання потрібно було укласти договір зі страховою компанією та сплатити передплату.

Інтернет також корисний для захисту вашого автомобіля від угону. Автомобілі різних марок оснащені заводськими системами оповіщення про запуск двигуна та виїзд із заданої зони, позначеної власником транспортного засобу. Оповіщення надсилаються у вигляді SMS-повідомлень або повідомлень у програмі для смартфона. В якості альтернативи можна використовувати популярні трекери з вбудованою SIM-картою і GPS-модулем. Вони підключаються безпосередньо до акумулятора, що означає постійне живлення та доступ до інформації про автомобіль (доки він знаходиться в зоні дії мобільної мережі).

Рекомендуем:  Bentley украсила Continental GTC золотом и бриллиантами

Важко переоцінити розважальну функцію у поїздці. Залежно від автомобіля можна використовувати заводський Wi-Fi-роутер або мобільний пристрій (телефонну точку доступу або автомобільний роутер).

Приклади використання інтернету в автомобілі:

 • Видалене визначення місцезнаходження автомобіля через програму для смартфона;
 • Віддалений батьківський контроль над автомобілем та юними водіями;
 • Автоматичні повідомлення у разі викрадення;
 • Автоматичний виклик допомоги у разі аварії;
 • Доступ до музичних онлайн-сервісів;
 • Доступ до платформ потокового відео;
 • Дистанційна діагностика автомобіля;
 • Інформація про розрахунковий запас ходу, заряд акумулятора і паливо, що залишилося.

Як підключити стару машину до Інтернету?

Найпростіший спосіб використовувати мобільний роутер, який можна розмістити в будь-якому місці автомобіля. Слід лише відзначити, що пристрій повинен розташовуватися якомога вище (питання дальності) і якнайдалі від бортової електроніки, такий як керуючий комп’ютер, модуль GPS, контролери камер та інших датчиків через ризик втручання. Обладнання також не повинно заважати роботі заводської сигналізації в автомобілі та управлінню відкриттям та замиканням дверних замків. Як тільки ви виявите проблеми з дистанційним відкриттям автомобіля (наприклад, пультом у ключі або програмою на телефоні) або необґрунтовані випадки спрацювання сигналізації, місце встановлення слід змінити.

У додаткових мультимедійних магнітолах можна підключити додатковий роутер до USB-роз’єму. Зазвичай він підключається до задньої частини пристрою. У разі проблем з діапазоном варто скористатися подовжувачем USB і розташувати модем якомога вище (наприклад, на панелі приладів в бардачку).

Підключення інтернету в машині:

 • У машині можна використовувати точку доступу телефону або мобільний роутер;
 • Мобільний роутер може бути самостійним пристроєм або мультимедійною частиною автомагнітоли;
 • Встановлюємо комунікаційний пристрій якомога вище (наприклад, верхня частина панелі приладів) і подалі від бортової електроніки;
 • Для забезпечення зв’язку необхідна сім-картка та куплений тариф;
 • Якщо ви хочете користуватися інтернетом за кордоном, потрібно активувати опцію роумінгу у вашого оператора;
 • У налаштуваннях пристрою активуйте опцію Wi-Fi;
 • З міркувань безпеки доступ до мережі Wi-Fi в автомобілі краще захистити паролем;
 • Коли роутер або інші пристрої постійно підключені до акумулятора, слід регулярно перевіряти його стан та при необхідності доливати дистильовану воду;
 • Доступ до Інтернету через заводський маршрутизатор зазвичай потребує додаткової плати.

Як підключити новий автомобіль із заводським Wi-Fi до інтернету?

У багатьох нових автомобілях (особливо у преміум-сегменті) можна використовувати опцію заводського підключення до мережі. Виробники зазвичай використовують власні роутери з e-SIM-картою або місцем для SIM-картки, купленої самим водієм (слот для картки зазвичай знаходиться у бардачку перед пасажиром або у підлокітнику). Зв’язок із мережею вибраного оператора відбувається через заводські антени, вмонтовані у дах, вікна чи інші елементи кузова. Це найкраще доступне рішення.

Рекомендуем:  Телевизор сам переключает каналы? 5 решений

На жаль, можливість виходу в мережу через бортові пристрої вимагає разової або періодичної оплати (у вигляді передплати так звані функції на запит). Замовлення можна розмістити через онлайн-аккаунт автомобіля на сайті підготовленому виробником автомобіля. Ви також можете скористатися дилером бренду.

Варто скористатися платним варіантом, оскільки він зазвичай передбачає додаткові послуги, наприклад, віддалене керування транспортним засобом через програму на телефоні. Тоді легко перевірити не тільки місцезнаходження автомобіля, а й передбачуваний запас ходу, рівень палива або заряд акумулятора. Ми також можемо легко запрограмувати навігацію, увімкнути обігрів або охолодження салону (якщо відповідні опції доступні в даному автомобілі).

Одним із найцікавіших рішень є віддалений батьківський контроль та функція віддаленого доступу. Таким чином, власник може надати доступ, наприклад, своїм дітям (достатньо програми на телефоні, щоб відкрити двері та запустити двигун), встановити максимально допустиму швидкість та вказати область, в якій вони можуть рухатися. Кожне порушення означає негайне повідомлення, відправлене автомобілем до програми для смартфона основного користувача транспортного засобу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
AddBoard