Як вибрати ігровий ПК

Як вибрати ігровий ПК

Є багато речей, які слід зважати на вибір ігрового ПК. Навіть якщо це буде готовий набір. При самостійній побудові знадобляться знання. Вибір ноутбука для геймерів тільки здається найпростішим.

Існують два основних способи купити ігровий ПК. Перший передбачає витрати грошей на вже готовий, складний набір. Другий полягає в тому, щоб підібрати кожен компонент окремо і потім фізично зібрати всю конструкцію або доручити це завдання фахівцю. Як при отриманні «готового», так і при складанні набору самостійно слід пам’ятати про декілька ключових речей. Особливо якщо ви один з недосвідчених користувачів.

На що звернути увагу під час вибору готового комп’ютера?

Коли ви зацікавлені в покупці готового комп’ютерного комплекту, ви звільняєтеся від багатьох турбот, у тому числі пов’язаних із сумісністю всіх частин. У «реді-мейді» в цьому плані точно все вийде. Однак це не означає, що ви не зможете обпектися і купити комп’ютер, який не буде відповідати вашим очікуванням. Як цього уникнути?

Відразу варто сказати, що вигідних пропозицій просто не буває. Ефективний комп’ютер для геймера — недешевий пристрій, і точно не в епоху нинішніх цін на відеокарти. З набором, який на кілька десятків відсотків дешевший за інший з аналогічною конфігурацією, напевно щось не так. Це працює навпаки. Ціна неефективного ПК може бути завищена. Отже, варто ознайомитися з типовими цінами на комп’ютер, що складається з даних компонентів.

Слід уникати погано описаних наборів. Загадкові гасла типу: “відеокарта 4 Гб”, “16 Гб ОЗУ”, “4-ядерний процесор” і “блок живлення 500 Вт” ні про що до ладу не говорять, і як не парадоксально навіть занадто багато – кричать, що у продавця є багато чого приховувати. Щоб визначити, з яким класом комп’ютера ви маєте справу, необхідно знати модель та позначення виробника. Тому зразковий опис графічної системи має виглядати приблизно так: Gigabyte GeForce RTX 3060 GAMING OC LHR 12 ГБ GDDR6.

Чим більше деталей пропонує продавець, тим більше йому можна довіряти. Якщо в описі є повна назва моделі, ви зможете дізнатися про неї все, що вам потрібно самостійно.

Тим не менш, відсутність деяких не повинна бути дискваліфікуючим фактором. Якщо дана модель відеокарти постачається лише з одним обсягом пам’яті VRAM, її надання необов’язкове, але вітається, оскільки це полегшує життя покупцю, якому не потрібно самостійно переглядати такі дані в Інтернеті.

Без чіткої інформації про те, які моделі компонентів знаходяться всередині корпусу, ви ризикуєте витратити свої гроші на застарілі, неефективні машини. Пам’ятайте, що відсутність докладних знань про один елемент може мати неприємні наслідки. Слабкий процесор може гальмувати можливості відомої відеокарти чи навпаки. Це стосується і, здавалося б, менш важливих частин. Якщо знати все про «графіку», процесор, оперативну пам’ять, материнську плату, але з блоком живлення дається тільки його потужність, то може виявитися, що це дешевий небрендований продукт, що становить реальну загрозу не тільки іншим компонентам, але й також для вашого здоров’я і навіть життя. Історії про неякісні блоки живлення, що вибухають, не вигадані!

Що потрібно пам’ятати, збираючи набір із нуля?

Створення «складання» на папері, а потім його фізичне з’єднання вимагає великої кількості спеціальних знань та навичок. Найкращим рішенням буде переглянути посібник для кожного компонента. Оскільки компоненти в кінцевому підсумку повинні створити машину, що працює, важливо переконатися, що всі вони сумісні.

Також важливо, щоб компоненти мали схожий рівень продуктивності. Роблячи ставку на дуже потужний процесор та бюджетну відеокарту, ви не отримаєте задовільної ігрової продуктивності. Це працює і навпаки — найдешевший процесор у парі з топовою відеокартою обмежуватиме її можливості. Однак для останньої є виняток. Якщо ви збираєтеся грати у високій роздільній здатності, наприклад 4К, то процесор не має великого значення, але він все одно не може бути гіршим від 4-х ядерного. Як упоратися з усім цим? Стануть в нагоді онлайн-калькулятори, що дозволяють перевірити, чи не викличе дана пара (процесор і відеокарта) так званий «феномен вузького місця».

У цьому гайді розглянемо загальні рекомендації щодо створення комплекту для забезпечення сумісності. Щоб усе працювало як слід, переконайтеся, що:

  • Материнська плата мала сокет ЦП, сумісний із сокетом ЦП;
  • Материнська плата була оснащена відповідним чіпсетом і потужною силовою частиною, що охолоджується (на той момент, коли ви хочете розігнати процесор);
  • Материнська плата має достатню кількість та тип роз’ємів, необхідних для підключення всіх носіїв інформації, які ви хочете використати;
  • Корпус підходить для відеокарти заданої довжини та процесорного кулера (у цьому випадку зверніть увагу на висоту);
  • Графічна карта має достатню кількість роз’ємів даного типу для підключення монітора (моніторів) (за потреби ви можете підключити адаптер);
  • Блок живлення має достатню потужність – найкраще дотримуватися рекомендованого значення, вказаного у специфікації відеокарти.

Найпростіший спосіб купити ігровий ноутбук

Ігрові ноутбуки, на відміну від готових “системників”, майже завжди збирають відомі виробники з гарною репутацією. Завдяки цьому можна бути впевнені, що у пристроях використовуються перевірені, фірмові комплектуючі, які, по-перше, повністю сумісні друг з одним, а по-друге, підібрані відповідно до рівня техніки, тобто. проблеми із вузькими місцями не виникне.

Вам, як покупцю, потрібно лише перевірити працездатність цієї моделі, переглянувши тести та огляди, доступні в Інтернеті, у тому числі на YouTube. Тільки пам’ятайте, що ігровий ноутбук найчастіше поставляється у різних конфігураціях. Тому переконайтеся, що ви дивитеся на тести дуету відеокарти і процесора, що цікавить вас, і що це безумовно стосується компонентів конкретного ноутбука. Графічні системи та процесори, що застосовуються в стаціонарному обладнанні, мають таке ж маркування, але зовсім інше, потужніше. Тому купівля стаціонарного ПК буде набагато вигіднішою.